Haberler


Koç Holding üst yönetiminde önemli değişiklikler

Koç Holdin'de Ahmet Ashaboğlu, Tamer Haşimoğlu, Cenk Çimen ve Oya Ünlü Kızıl emeklilikleri nedeniyle görevlerini devrediyor. Koç Holding CFO'luğuna Polat Şen, Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanlığı'na Özgür Burak Akkol geçiyor

Koç Holding'de (#KCHOL) gerçekleşecek organizasyon değişimi Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama ile duyuruldu.

1 Nisan 2022 tarihinde gerçekleşecek Olağan Genel Kurul Toplantısı itibarıyla Koç Holding CFO'su Ahmet Ashaboğlu, Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu ve Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü Oya Ünlü Kızıl'ın emeklilikleri sebebiyle görevlerinden ayrılacakları duyuruldu.

Koç Holding CFO'luğuna Arçelik AŞ Finansman ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Polat Şen’in, Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanlığı'na Koç Holding İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Başkanı Özgür Burak Akkol'un atanacağı açıklandı.

Özgür Burak Akkol'dan boşalacak göreve Koç Holding İnsan Kaynakları Koordinatörü Umut Günal'ın Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörü olarak atanacağı açıklanırken, Cenk Çimen'den boşalacak Otomotiv Grubu Başkanı ve Oya Ünlü Kızıl'dan boşalacak Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü görevlerine yapılacak atamaların daha sonra ayrıca duyurulacağı belirtildi.