Eğitim Programı

Finansal piyasalarda başarıyı yakalamak temel ve teknik analizle artık çok kolay!!!

Finansal Okuryazarlık eğitimi ile  pratiğe dönük , kapsamlı   teknik ve temel analiz eğitimi ile yatırımlarınıza yön verin!

Finansal Piyasalardaki okuryazarlığını artırmak isteyen yatırımcılar ile bilinçli ve gerçek yatırımcı olmak isteyenlere özel olarak hazırlanan bu eğitimin en temel amacı, Türkiye’de finansal okuryazarlığı en üst seviyede olan bireyler olarak gerçek birer yatırımcı olmanızı sağlamaktdır..

Borsada bir hisse neden endeksin getirisinin çok üstünde getiri elde eder?

Bazı hisseler neden yıllarca yatırımcısına kaybettirir ya da hiç kazandırmaz?

Yatırımcısına kazandıracak şirketlerin hisseleri temel ve teknik analiz yöntemleriyle nasıl tespit edilir? gibi sorulara çok net cevaplar bulacaksınız.
 

Eğirimlerimize geleceğine ve çocuklarına yatırım yapmak isteyen, yatırım yaparken yatırım  stresini bir nebze olsun üstünden atarak  azaltmak isteyen , borsa ve  uluslararası piyasalara  yatırımın nasıl yapıldığına merak duyan herkes katılabilir.

 

EĞİTİM PROGRAMI

TEKNİK ANALİZ

Hisse senetleri piyasasında geçmişte oluşmuş fiyatların grafikler üzerinde gelecekte hangi yöne gideceklerini tahmin etmeyi size öğretiyoruz. Tecrübelerimiz sonucu bulduğumuz, internette ya da başka kaynaklarda olmayan, sizin önce kaybetmenizi engelleyecek, sonra kazanmanızı sağlayacak birçok teknik kuralı da kullanımınıza sunuyoruz.

Teknik analizi teorik olarak değil, piyasa ekranlarındaki canlı veriler üzerinde anlatıyor, sizinle beraber uygulamalar yapıyoruz. Bu uygulamalarda öncelik sizin bu analizi öğrenmeniz olduğu için beraber onlarca çizim yapıyoruz ve yarın piyasada ne olabilir sorusunu beraber cevaplıyoruz.

Ders-1: 09:00- 09:30 Teknik analiz nedir ? Ne değildir?
Ders-2: 09:30- 10:00 Destek-direnç-trend kavramları?
Ders-3: 10:00- 10:30 Aşama aşama Trading stratejisi oluşturma.
Ders-4: 10:30- 11:00 Fiyat formasyonlarının incelenmesi
Ders-5: 11:00- 11:30 Teknik analiz neden çalışır ya da çalışmaz.
Ders-6: 11:30- 12:00 Explorer tarama formülleri,Özel İndikatörler
Ders-7: 13:00- 13:30 Algoritmik Trading ve Manuel Trading sistemler
Ders-8: 13:30- 14:00 Etkili Alım-Satım Teknikleri

 

TEMEL ANALİZ

Temel Borsa Kuralları ve Bilanço Analizi
Hiçbir kitapta, internette veya piyasada var olan eğitimlerde bulamayacağınız, tamamen borsada yaptığımız alım satımlar sonucu öğrendiğimiz, bizi bugüne dek başarılı yapan, tuzaklardan koruyan, kurallar bütünüdür.

 

Teknik Analiz, Makro Ekonomik Analiz ve Bilanço Analizi ile ilgili internette binlerce sayfa bilgi mevcuttur ancak bunların hiçbiri size akademik bilgiden öte bir fayda sağlamayacaktır. Evet kılavuzu okuyarak nasıl işlem yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz ama asla gerçek piyasa koşullarında karşılaştığınız olası ve farklı durumlarda ne yapmanız gerektiğini bilemezsiniz.Sonunuz yere çakılmaktan öteye geçmez. Bu eğitimle size borsada savaşıp kazanmayı, hala borsada aktif olan usta bir savaşçıdan öğrenmeyi öneriyoruz.
 

Borsada faaliyet gösteren kişi ya da kurumlar hayır kurumları değildir! Piyasada herkes kendi çıkarı için faaliyet gösterir. Çok bilen, bilgisini kendisine saklar. Eğer size bir bilgi veriliyorsa bunun nedeni, sizin de o hisseye girerek alım yapmanızı sağlamak, alım yapanlar arttıkça da fiyatın yükselmesini sağlamaktır. Fiyat yükselirken bu haberi verenler hisseleri satarak yüksek kârı cebe koyup giderken, tıpkı saadet zincirleri gibi bir süre sonra hisseye giren herkes çakılan fiyatların altında kalmaktadır.
Ben bugüne dek o kaynaktan gelen haberle ile  zarar eden görmedim diyorsanız hazır olun!
Çünkü tüyo verenler fareyi yakalamak için ona usul usul peynir veren avcılara benzer, onlara güvenerek yaptığınız alım sonucu, bir sabah uyandığınızda, kendinizi çöp değerine düşmüş hisse senetlerine sahip olan biri olarak bulabilirsiniz.

Ders-1: 14:30- 15:00 Bilanço Yapısının Analizi, Firma Faaliyetlerinin Analizi, Satış ve Karlılık Analizi. Katılımcıların sormuş oldukları şirketlerin tüm yönleriyle Temel ve Teknik Analizi
Ders-2: 15:00- 15:30 Temettü Performans Analizi, Sektör Ortalaması Analizi
Ders-3: 15:30- 16:00 Firmanın Performans Analizi
Ders-4: 16:00- 16:30 Uzun Vadeli Yatırım Stratejileri
Ders-5: 16:30 -17:00 Firmanın Performans Analizi
Ders-6: 17:00 -17:30 İstikrarlı kâr eden ucuz kalmış şirketlerin tespiti ile Hikaye oluşturmak ve geleceğe ilişkin fiyat tahmini yaparak doğru hisseyi bulma stratejileri
Ders-7: 17:30 18:00 Takas Analizi ve Takas Analiz Yöntemleri Şirketleri puanlama analizi
Ders-8: 18:00 19:00 Yatırım yapılan şirket kültürünün önemi, Temel ve teknik analiz kriterlerini birlikte kullanarak nasıl hisse analizi yapılır.